Zwalczanie pluskiew

Ludzie błędnie sądzą, że rozmaite robaki pojawiają się wyłącznie w brudnych, zaniedbanych pomieszczeniach. Dlatego też, gdy znajdą je się one we własnym domu, są totalnie zaskoczeni. Tak również jest z pluskwami.

Umieją one przemieszczać się między mieszkaniami np. wentylacją czy rurami centralnego ogrzewania. Na prawdę bardzo często trafiają do sypialni razem z łóżkiem czy dekoracjami kupionymi z tzw. drugiej ręki. Czasami przynosi się je do miejsca zamieszkania w torbie podróżnej, bo doceniają one hotele. Jak pozbyć się pluskiew?
Można spróbować zastosować domowe sposoby na pluskwy. Najpierw powinno się zlokalizować, gdzie ukrywają się w ciągu dnia, w którym miejscu się rozmnażają. Powinno się sprawdzić szwy materaca lub fałdy zasłon. Te miejsca trzeba z uwagą odkurzyć. Należy także wyprać w wysokiej temperaturze wszystkie narzuty, koce i pościel. O ile te zabiegi nie wystarczą i nadal pojawiają się nowe ugryzienia, nie ma przeszkód w zastosowaniu środków owadobójczych kupionych w sklepie.
Jak widać usuwanie pluskiew nie jest takie proste. Te malutkie żyjątka wciskają się w mini zakamarki i umieją przeżyć bez pokarmu dosłownie dwa miesiące. Dlatego wszystkie czynności trzeba regularnie powtarzać i zajmuje to wiele czasu. W związku z tym zlikwidowanie uciążliwego problemu najlepiej zlecić specjalistom. Wystarczy wyszukać na serwisach internetowych hasło pluskwa domowa dezynsekcja i wybrać ciekawą nas ofertę. Profesjonaliści dysponują różnymi środkami chemicznymi oraz najlepszym sprzętem, więc bardzo szybko pozbędą się pluskiew.

Sprawdź: usuwanie pluskiew.

Możesz również polubić