Uprawa roślin ozdobnych w ogrodzie

Rośliny ozdobne w ogrodzie nie tylko go dekorują, ale także gwarantują odpowiednie warunki do odpoczynku, urządzania grilla i spotkań z rodziną a także dobrymi przyjaciółmi. Natomiast ażeby rośliny świetnie sobie radziły w naszym ogrodzie, powinno się wziąć pod uwagę ich oczekiwania dotyczące gleby czy wymaganej ilości wody.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Jeśli chcemy uniknąć kłopotów, najlepiej wybrać rośliny łatwe w uprawie, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji.

Wystarczy podlewanie i przycinanie w stosownej porze roku, by rosły i wspaniale kwitły. Przykładem takiej rośliny jest Hortensja Vanille fraise, czyli najpiękniejsza z odmian hortensji bukietowych, która dorasta do niemal dwóch metrów wysokości. Co więcej, może być szeroka dosłownie na półtora metra. Jest rośliną odporną na mróz, dzięki czemu kwitnie co roku. Lubi miejsce nasłonecznione i często jest wykorzystywana do wykonania żywopłotu. Na początku kwiaty są białe, ale kolor stopniowo się zmienia, aż stają się różowe. Wspaniale kwitnącą rośliną jest także Budleja trójkolorowa, która osiąga dosłownie dwa metry wysokości. Jej kolorowe podłużne kwiaty przyciągają motyle, stąd jej nazwa motyli krzew. Kwiaty tego krzewu dorastają nawet do 30 cm i bardzo długo się utrzymują, wręcz do września. Nie ma dużych zaleceń glebowych, niemniej jednak powinna być uprawiana w miejscach osłoniętych od wiatru. O ile mamy ogród skalny, to warto wybrać roślinę znaną ze swojego wpływu na koty. Kocimiętka lubi miejsca nasłonecznione. Jest to również roślina nadająca się do uprawy pojemnikowej.
Zobacz także: Kocimiętka.

Możesz również polubić