Upadłość konsumencka

Poważne problemy finansowe wiążą się również z długami, dlatego też coraz więcej osób, które wpadły w tarapaty finansowe korzysta z pomocy profesjonalnych kancelarii adwokackich takich jak kancelaria upadłościowa Kielce. Taka kancelaria specjalizuje się w prowadzeniu spraw dotyczących prawa upadłościowego i oferuje swoją pomoc zarówno klientom indywidualnym, jak też spółkom czy też osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą.
Postępowanie upadłościowe – na co zwrócić uwagę?
Trzeba rozpocząć od tego, że upadłość konsumencka jak także firm musi być przeprowadzana w zgodzie z aktualnie bieżącymi procedurami.

W praktyce znaczy to, że powinno się spełnić warunki formalne, tak aby złożyć wniosek do sądu a następnie by odbyło się właściwe postępowanie upadłościowe przed sądem. Powinniśmy uzmysławić sobie, że procedura postępowania upadłościowego składa się z różnych etapów. Rozpoczyna się od złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości. O ile zostały spełnione wszystkie warunki formalne jak również istnieją przesłanki do ogłoszenia takiej upadłości, to wówczas sąd wydaje ustalenie o ogłoszeniu upadłości. Na kolejnym etapie ustalana jest wartość majątku konsumenta jak również sporządza się listę wierzytelności. W kolejnym etapie sprzedawany jest majątek upadłego, a środki uzyskane w ten sposób są dzielone przez sąd między wierzycieli, którzy zostali ujęci na liście. Warto mieć na uwadze też o tym, że upadłość konsumencka Kielce może obejmować też odcinek, który tyczy się ustalenia planu spłaty wierzycieli.

Sprawdź: kancelaria upadłościowa.

Możesz również polubić