Stan akumulatora – areometr

Niestety zimą na prawdę często zdarza się tak, że nie możemy odpalić auta. Coraz częściej w tak zaistniałych okolicznościach winowajcom jest akumulator, który magazynując prąd stały odpowiada za rozruch pojazdów, oraz za działanie systemów elektrycznych takich jak klimatyzacja czy komputer pokładowy. Wielu kierowców zaskoczonych jest niesprawnością techniczną akumulatorów, ponieważ nie sprawdzają jego stanu.

A jak się okazuje, jest to bardzo proste, ponieważ możemy wykorzystać tanie i dostępne w sklepach internetowych urządzenia, a mianowicie areometr do elektrolitu.
Dlaczego trzeba sprawdzać akumulatora?
Niestety nie jesteśmy w stanie odpalić auta bez sprawnego akumulatora. Co za tym idzie, warto sprawdzać jego stan techniczny, stosując proste i dostępne dla każdego rozwiązania, takie jak tester do akumulatora. Jest to urządzenie warsztatowe, które dostaniemy w sklepach internetowych w niewielkiej cenie. Warto również wspomnieć o tym, że obsługa tego urządzenia jest bardzo prosta, więc bez najmniejszego problemu sobie z tym poradzimy. Dostępne na rynku testery odznaczają się nie tylko prostotą i funkcjonalnością, ale także ergonomicznym uchwytem, który ułatwia jego obsługę. Co za tym idzie, tester gęstości elektrolitu pozwoli nam wycenić stan akumulatora, a więc podejmiemy decyzję, czy należy go już wymienić, czy może jedynie zastosować nowy płyn technicznym. Stosując takie proste rozwiązania unikniemy kłopotliwych sytuacji, które na prawdę bardzo często zdarzają się, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy akumulatory najczęściej odmawiają posłuszeństwa.

Sprawdź: areometr do akumulatora.

Możesz również polubić