Sprzątanie domu po pożarze

Budynki po pożarze wymagają szczegółowego oczyszczenia. Powstająca w czasie pożaru sadza a także inne substancje toksyczne osadzają się na różnorakich materiałach, meblach, sprzętach czy ścianach. Są to substancje niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego po oszacowaniu strat należy bezzwłocznie przystąpić do sprzątania pomieszczeń po pożarze.

Trzeba jednakże pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga wykorzystania specjalnych środków a także metod. Zdecydowanie jest to zadanie wymagające wiedzy, doświadczenia oraz fachowego sprzętu. Z tego względu najlepiej to zadanie powierzyć fachowej firmie, która ma doświadczenie w realizacji podobnych zadań.
Profesjonalne sprzątanie po pożarze – co należy wiedzieć?
Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że sprzątanie po pożarze wymaga użycia środków ochronnych, takich jak maski. Jest to konieczna procedura bezpieczeństwa, tak ażeby podczas sprzątania nie ucierpiało nasze zdrowie. O ile zdecydujemy się na profesjonalne usługi sprzątania, to wówczas ekipa sprzątająca przystąpi do usuwania sadzy, a także innych zanieczyszczeń ze wszystkich powierzchni. Coraz częściej wykorzystuje się także czyszczenie powierzchni za pomocą suchego lodu. Nieprzyjemne zapachy usuwane są za pomocą ozonu. Ozonowanie jest coraz częściej wykorzystywaną metodą dezynfekcji, ponieważ likwiduje bakterie, grzyby, wirusy oraz inne drobnoustroje czy patogeny. Powinno się także pamiętać, że sprzątanie po pożarze wymaga oczyszczenia przewodów wentylacyjnych. Natomiast urządzenia elektryczne wymagają sprawdzenia.

Sprawdź tutaj: sprzątanie po pożarze.

Możesz również polubić