SEO katalog a pozycje

Żeby dotrzeć ze swoją stroną do coraz szerszej rzeszy odbiorców, warto wziąć pod uwagę kilka różnorakich rozwiązań. Jednym z najprostszych są darmowe katalogi internetowe. Można dodać do ich zasobów adres swojej strony, wraz z krótkim opisem charakteryzującym jej tematykę.

Każdy katalog stron internetowych może rządzić się własnymi regułami, warto zatem rozpocząć od przeczytania jego regulaminu. Niektóre wymagają zapłaty za samo podjęcie decyzji, czy przyjmą link, przy czym decyzja nie musi być pozytywna, o ile charakter strony nie odpowiada polityce katalogu. Zanim właściciel strony zacznie więc procedurę dodawania własnej strony do danej ewidencji, trzeba się upewnić, czy jest to na pewno bezpłatny katalog stron www. Wiele z nich daje opcję bezpłatnego wciągnięcia strony do swoich zasobów, wymaga jednak umieszczenia na dodawanej stronie banera albo linku zwrotnego, informującego, że dana strona www znajduje się w jego zasobach.
Także taka opcja nie zawsze każdemu odpowiada, bo jest sprzeczna z polityką firmy lub prywatnego posiadacza tej strony. Najlepszym rozstrzygnięciem są wtedy darmowe katalogi stron bez linku zwrotnego. W takiej okoliczności katalogi zarabiają jedynie na wyróżnieniach stron znajdujących się w ich zasobach.
Niektórym zależy na tym, aby właściwie każdy katalog stron www, do którego dodają własną stronę, sam cieszył się już pewnym prestiżem i zawierał już sporo stron. Zapewnia to wg nich większą szansę na zdobycie popularności przez witryny, do których odsyła. Chodzi też o to, ażeby strona zajmowała coraz lepsze miejsce w wyszukiwarkach internetowych. To też jedna z priorytetowych ról, jaką spełniają katalogi seo.
Sprawdź: bezpłatny katalog stron internetowych.

Możesz również polubić