PRTG Network Monitor – zastosowanie

Coraz większym zainteresowaniem pośród przedsiębiorców cieszą się przyszłościowe oraz funkcjonalne programy, które przeznaczone są do monitorowania wewnętrznych sieci komputerowych w firmie. Takim właśnie rozwiązaniem jest PRTG Network Monitor, czyli oprogramowanie przeznaczone do sprawdzenia infrastruktury IT w firmie za pomocą monitora sieci.
Co warto wiedzieć o programie PRTG?
Głównie powinno się podkreślić, że jest to program, który dostępny jest dla klientów w korzystnych warunkach inwestycyjnych a także licencyjnych.

Przy tym, PRTG to też program, który odróżnia się funkcjonalnymi rozwiązaniami, między innymi współpracuje z wszystkimi dostępnymi na rynku systemami operacyjnymi, a więc bez względu na to, jaki system stosujemy w swojej firmie, program będzie działał całkowicie poprawnie. Co najbardziej istotne, monitorowanie sieci oznacza także monitorowanie wszelkich połączonych z daną siecią komputerową urządzeń, przykładowo takich jak komputery firmowe czy urządzenia wielofunkcyjne i drukarki. Informacje o nieprawidłowościach czy zagrożeniach dla danej sieci komputerowej wysyłane sa za pomocą powiadomień w postaci wiadomości sms-owej, mailowej czy również wiadomości Push lub innego typu powiadomień, który wybierzemy. Jeżeli chodzi zaś o przesyłanie aktualizacji to odbywa się to automatycznie, a zatem nie powinniśmy w żaden sposób interweniować. Musimy posiadać świadomość, że programy do monitorowania sieci pozwalają na weryfikowanie sprawności a także wydajności nie tylko i wyłącznie aplikacji a także programów, ale też urządzeń połączonych z siecią.

Zobacz: PRTG Network Monitor.

Możesz również polubić