Prawa użytkownika telefonu

Spora większość z nas korzysta z telefonów komórkowych, które ze stuprocentową pewnością ułatwiają zarówno pracę, jak też załatwianie codziennych spraw czy także utrzymywanie kontaktów towarzyskich. Na prawdę bardzo często jednak zdarza się tak, że przychodzą do nas niechciane połączenia. Warto być świadomym o tym, że mogą być to nie tylko i wyłącznie numery niebezpieczne, niemniej jednak również niechciane rozmowy związane przykładowo z usługami, którymi jesteśmy zainteresowani.

Stąd też warto korzystać z funkcjonalnych witryn internetowych, gdzie znajdziemy obowiązujące przepisy dotyczące np przepisów prawa związanych z usługą telemarketingu.
Co zrobić gdy dzwonią nieznane numery?
Każdy z nas miał co najmniej raz problem z nieznanym numerem, który na prawdę często pojawiał się na wyświetlaczu komórki. Wiele osób zastanawia się, co zrobić w takiej sytuacji, czy odebrać połączenie, czy raczej nie ryzykować. Warto wspomnieć o tym, że w takich wypadkach bardzo często dzwonią do nas telemarketerzy, którzy chcą nam zaproponować różne towary oraz usługi, niemniej jednak bardzo często nie są nam potrzebne i nie jesteśmy nimi zainteresowanie. W dodatku użytkownicy telefonów komórkowych powinni być świadomym, że w polskim nieomalże obowiązują dokładnie określone przepisy, które dotyczą zagadnień takich jak numer telefonu a dane osobowe. Mamy prawo w głównej mierze wycofać wcześniej udzielone potwierdzenia marketingowe. Warto więc być na bieżąco ze swoimi prawami, by móc zachować się w prawidłowy sposób w sytuacji, kiedy przykładowo jesteśmy nękani telefonami ze strony telemarketerów.

Więcej informacji: niechciane połączenia.

Możesz również polubić