Prace alpinistyczne na wysokości

Aktualnie powstaje coraz więcej wysokich i przeszklonych budynków. Coraz więcej budynków to budynki kilkunastopiętrowe lub nawet więcej. Stąd też do prac związanych z konserwacją, czyszczeniem i odnawianiem tych budynków niezbędni są fachowcy, którzy potrafią wykonać usługi alpinistyczne i wysokościowe.

Czym są usługi alpinistyczne?
Alpinizm w największym skrócie kojarzy się z rozrywką, jednak aktualnie prace alpinistyczne na wysokości są też realizowane w sytuacji bardzo wielu budynków. Im są one wyższe, tym trudniej zadbać o elewację czy też szyby w klasyczny sposób, przy wykorzystaniu standardowych technik prac na wysokościach. Dlatego też właśnie istnieje alpinizm przemysłowy, dzięki tego rodzaju usługom można zadbać o odpowiednią opiekę nad budynkiem. Osoby zajmujące się realizacją tego rodzaju usług muszą posiadać odpowiednie uprawnienia do prac na wysokościach.
Jakie uprawnienia są wykonane do prac na wysokościach?
Za prace na wysokościach uznawane są wszelkie działania, które realizuje się na wysokościach powyżej 1 metra nad ziemią. Odpowiednie warunki, które muszą być spełniane przez pracowników a także właścicieli firm w zakresie takich kwestii opisane są Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Regulacje zawarte w tym rozporządzeniu stosowane są zarówno jeśli chodzi o prace alpinistyczne na wysokości, jak też w sytuacji prac na niewielkiej wysokości. Wszystkie firmy zajmujące się pracami na wysokościach muszą mieć akredytację, która obejmuje 30 godzin szkolenia.

Dodatkowe informacje: prace alpinistyczne na wysokości tychy.

Możesz również polubić