Pozycjonowanie stron – możesz zrobić to sam

Każda firma powinna posiadać własną swoją stronę w sieci. Nie bez powodu mówi się, że firma, której nie widać w sieci, praktycznie nie istnieje. Tak faktycznie dzisiaj jest.

Wyobraźmy sobie sytuację, że Kowalski wyszukuje hydraulika. Pierwsze co robi, to wyjmuje smartfona i szuka najbliższego zakładu hydraulicznego w Google. Taka jest prawda, bo dzisiaj to jest zrobić najłatwiej. Jak więc sprawić, ażeby to do nas zgłosił się klient, w tym wypadku Kowalski? Otóż po wyszukaniu hydraulików w okolicy w wyszukiwarce, powinien on zdobyć informację o naszej firmie. Po wejściu na naszą stronę, z całą pewnością zadzwoni do nas i umówi się na termin wizyty hydraulika. Proste i efektywne, ale żeby to mogło zagrać, konieczne jest porządne upowszechnianie strony w sieci. Całkiem inaczej o ile ktoś będzie czegoś szukał i nie znajdzie nas, to zlecenie otrzyma inna osoba i tak to będzie wyglądało. Nie ma się co tutaj oszukiwać ani czarować.
Tak zatem świetnie, wiemy że powinniśmy promować swoją stronę. Ale jak można takie coś zrobić? Otóż wcale nie jest łatwo, ale nie jest to również niewykonalne. Bardzo ważne jest, by było bardzo dobrze wykonane pozycjonowanie stron. O co tutaj tak faktycznie chodzi? Otóż o pozycję naszej strony w wyszukiwarce internetowej, w momencie gdy ktoś wpisze ciekawe nas hasło. Tak do funkcjonuje. Tak więc co składa się na owe pozycjonowanie? Na początku stronę należy zoptymalizować tak, ażeby była przyjazna dla algorytmów wyszukiwarki. Chodzi tutaj o dokładnie określone zmiany w kodzie i treści strony. Nazywa się to działaniami z rodzaju SEO, a zatem z angielskiego search engine optimization – czyli w wolnym tłumaczeniu, optymalizacja pod kątem silnika wyszukiwarki. Silnik to właśnie wszelkie algorytmy, jakie dana wyszukiwarka wykorzystuje, by móc przypisywać strony jako lepsze, gorsze, bardziej i mniej wartościowe i tak dalej. Im lepsza w opinii wyszukiwarki jest strona, tym wyżej zawędruje na liście wyników, a o to nam właśnie tutaj chodzi.
Jednak samo SEO to nie wszystko. Powinniśmy również stronę wypromować, tak aby wyglądało na to, że jest popularna. To z kolei też ma swoją swoją nazwę, a znane jest jako linkowanie. Chodzi o pozostawianie po sobie odnośników w wielu miejscach w internecie. Można to robić na przykład tam, gdzie są katalogi stron www, można wypromować się w komentarzach i postach na forach dyskusyjnych i w tym podobnych miejscach. Działa to na takiej zasadzie, że gdy programy wyszukujące natrafią na link do naszej strony www, to wówczas uznają, że jest ona bardziej popularna i umieszczają ją jeszcze wyżej w wynikach. Wszystko to prowadzi ostatecznie do tego, że więcej ludzi dowiaduje się o naszym istnieniu i mamy dodatkowo klientów.
Więcej informacji: linki pozycjonerskie.

Możesz również polubić