Osuszanie budynków

W wyniku pojawienia się wilgoci w fundamentach a także murach dochodzi do naruszenia warstwy izolacyjnej. Tradycyjne metody odtwarzania hydroizolacji wiążą się z odkopywaniem fundamentów a także odsłanianiem murów budynku. Są to metody czasochłonne a także generujące znaczne koszty.

Na szczęście firmy oferujące osuszanie budynków poznań posługują się nowoczesnymi metodami, które nie ingerują w konstrukcję budynku.
Osuszanie budynków – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim należy podkreślić, że izolacje budynków poznań muszą być w przypadku uszkodzenia w odpowiedni sposób wypełnione, tak aby zabezpieczyć fundamenty a także mury przed niekorzystnym działaniem wilgoci. Do osuszania budynków używa się różne metody. Jakiś czas temu coraz większą popularnością cieszę się iniekcje ciśnieniowe murów poznań. Jest to metoda, która polega na wywierceniu niedużych otworów, przez które dostarczane do murów są substancje uszczelniające, przykładowo żywice epoksydowe. Jest to forma, która daje możliwość naprawić a także wykonać od początku hydroizolacje, bez konieczności naruszania konstrukcji czy fundamentów budynku. Nie jest więc zaskoczeniem, że ta technika jest coraz częściej wykorzystywana zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Na podobnej zasadzie tworzy się iniekcje krystaliczne fundamentów poznań. Jest to metoda polegająca na wstrzykiwaniu preparatów uszczelniających do fundamentów, które powodują zamykanie kapilar, czyli blokują możliwość dostania się wody do fundamentów. Jest to skuteczna metoda, która nie wymaga naruszania fundamentów.

Więcej informacji na stronie: iniekcje ciśnieniowe murów poznań.

Możesz również polubić