Niesamowite wakacje

Podróżowanie to oczywiście coś, co przynosi sporo nowych doświadczeń czy pięknych wspomnień. Nie od dnia dzisiejszego wiadomo, że podróże kształcą. Gdzie warto wybrać się w podróż? Miejsc jest wiele i tak doprawdy wszystko uzależniony jest od naszych indywidualnych preferencji.

Niektórzy doceniają krótkie, ale intensywne wyjazdy, a niektórzy wolą dłuższe wakacje, w których łączą zwiedzanie, aktywność wraz z odpoczynkiem. Gdzie warto wybrać się w Europie? Turystyka na starym kontynencie jest bardzo rozwinięta, jest sporo pobudzających ciekawość miejsc godnych zobaczenia. 
Paryż – miasto, które musisz zobaczyć
Paryż to miasto perfekcyjne zarówno na dłuższy wyprawa, jak i weekendowy city break. Francuska stolica wielu kojarzy się z modą, miłością, ogromną liczbą światowej sławy muzeów czy zabytków. Ale Paryż to też śliczne, wąskie uliczki, klimatyczne knajpki i dzielnice artystów. Co warto ujrzeć, będąc w Paryżu?
Wieża Eiffla
Ikona Paryża, budowla, którą właściwie każdy zna. Położona tuż nad Sekwaną. Obok Wieży Eiffla nie można przejść obojętnie. W ciągu dnia warto zrobić sobie piknik na Polach Marsowych – to doskonałe miejsce na odpoczynek z pięknym widokiem na Wieżę. Z kolei w nocy Wieża jest cudownie oświetlona. Jeśli pragniesz podziwiać schludną panoramę Paryża, możesz wjechać na sam szczyt Wieży – zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane. Jeśli pragniesz kupić bilety, warto zrobić to online – ta popularna atrakcja przyciąga wielu turystów, co wiąże się z ogromnymi kolejkami.
Luwr
Światowej sławy muzeum, w którym znajduje się ogromna ilość dzieł sztuki artystów z całego świata. Spośród ponad 300000 dzieł odwiedzający mogą podziwiać takie obrazy jak Mona Lisa. Luwr to nie tylko i wyłącznie obrazy – jego wnętrza również robią ogromne złudzenie. Znajdziemy tam sufity zdobione we freski, które tylko podkreślają piękno tego miejsca. Na zwiedzanie tego muzeum warto przeznaczyć przynajmniej kilka godzin, tak, aby móc spostrzec jak najwięcej. 
Zobacz: jaki kolor paznokci jest najlepszy na wakacje w górach.

Możesz również polubić