Naciąg tenisowy

Ostatnio tenis ziemny stał się niesamowicie popularnym sportem w naszym kraju. Nic zaskakującego, skoro mamy wielu świetnych tenisistów, którzy od lat odnoszą olbrzymie sukcesy na arenie międzynarodowej i zgarniają milionowe nagrody za wygranie jednego turnieju. Tenis ziemny nie jest niestety sportem dla każdego z powodu dość znaczącej bariery finansowej.

Jest to de facto bardzo drogi sport, który wymaga wydania średnio kilkuset pln miesięcznie. Na tą sumę składają się zajęcia z instruktorem, wynajem kortu tenisowego, wymiana rakiety tenisowej, czy naciągu. Rakiety tenisowej nie wymienia się oczywiście zbyt częstokroć, niemniej jednak naciąg tenisowy już tak.
Jeśli zajmujecie się tenisem ziemnym amatorsko to powinniście średnio co dwa lub co trzy miesiące zdecydować się na przepływ naciągu w waszej rakiecie tenisowej. Osoby traktujące ten sport poważniej powinny co najmniej raz na cztery tygodnie zdecydować się na tą przepływ, a nawet co dwa tygodnie przy bardziej intensywnych treningach. Zdecydowanie najlepszy naciąg tenisowy jest dostępny jedynie w profesjonalnych sklepach sprzedających specjalistyczny i dość drogi sprzęt tenisowy. Im wyższa jakość naciągu tenisowego, tym dużo lepiej, gdyż zwyczajnie posłuży on wam na dłużej i łatwiej wam będzie odbijać piłeczkę. Regularna wymiana naciągu jest niesłychanie znacząca zarówno dla kobiet, jak i dla facetów. Z powodu swojej siły mężczyźni o wiele szybciej zużywają naciągi, dlatego warto pilnować ich stanu. Z kolei kobiety nie będą wstanie utrzymać się dłużej na korcie bez posiadania sprawnego naciągu.
Więcej: marbello eclipse.

Możesz również polubić