Montaż schodów drewnianych na beton – co trzeba wiedzieć?

Wiele ludzi kreując lub remontując dom zastanawia się, jakie wybrać schody. Na rynku znajdziemy rozmaite rozwiązania. Pamiętajmy natomiast by wybierać te, które odznaczają się trwałością, jak też bezpieczeństwem stosowania, na przykład schody drewniane.

Są to schody, które od wielu lat cieszą się uznaniem klientów i są z powodzeniem stosowane w różnorakich budynkach, nie tylko mieszkalnych, niemniej jednak też użytkowych.
Schody z drewna na beton – co należy wiedzieć?
Głównie należy podkreślić, że schody drewniane na beton składają się z kilku elementów, co w bardzo ważny sposób wpływa na ich stabilność a także trwałość w użytkowaniu. Do tych elementów zalicza się: podstopnica, etap drewniany, jak też listwa przyschodowa oraz balustrada. Jest to cały zestaw, który daje możliwość na bezpieczne wykorzystywanie schodów. Warto tutaj wspomnieć, że do wykonywania tych elementów wykorzystuje się drewno, jak również płyty MDF. Natomiast balustrady projektuje się ze szkła, prętów stalowych nierdzewnych, jak także na życzenie klienta z innych dodatkowych elementów. Jest to zatem solidna konstrukcja, która charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością, ale też odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jak również zawilgocenie. Warto również dodać, że schody drewniane mogą występować w postaci klasycznej, czyli z noskami schodowymi, jak też wersji dywanowej, czyli bez nosków. Wybór dobrego wariantu uzależniony jest od naszych preferencji, jak również naszej wizji aranżacji wnętrza. Należy także wspomnieć, że schody z drewna mogą być urozmaicone poprzez oświetlenie LED.

Zobacz także: schody drewniane Wieliczka.

Możesz również polubić