Mata grzewcza pod wannę

Jeśli myślimy o instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego, to pozostaje nam wybranie odpowiednich elementów takiej instalacji, takich jak kable grzewcze oraz maty. Elektryczne ogrzewanie podłogowe pod prysznicem może być z powodzeniem stosowane analogicznie jak w innych pomieszczeniach, musimy jednak wybrać maty o odpowiednich parametrach oraz stosownie zaizolowane przed niekorzystnym działaniem wilgoci.
Wybór maty grzewczej do łazienki – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim powinno się podkreślić, że producenci mat grzewczych oferują również maty przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach mokrych takich jak łazienka.

Ogrzewanie podłogowe pod prysznicem bez brodzika wymaga użycia mat, które spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa, a zatem są w prawidłowy sposób zabezpieczone są przed niekorzystnym działaniem wody. Warto dodać jednak o tym, że sama instalacja zabezpiecza maty przed wilgocią, ponieważ używa się zarówno wylewkę, jak także warstwę kleju służącego do montażu. Należy wspomnieć także o tym, że maty grzewcze powinny być wybierane pod względem rodzaju pokrycia podłogowego, a więc w przypadku płytek powinno się wybrać matę o większej mocy grzewczej niż w przypadku podłóg drewnianych. Ogrzewanie podłogowe pod brodzikiem to przede wszystkim wysoki komfort termiczny. Warto wspomnieć o tym, że w tym typie ogrzewania ciepło rozprowadzane jest równomiernie na całe pomieszczenie przez podłogę. A a dodatkowo, taki innowacyjny system grzewczy operuje na niższych temperaturach niż tradycyjne z użyciem kaloryferów.

Źródło: Mata grzewcza pod wanna.

Możesz również polubić