Język AMP HTML

Tworzenie stron www może być zajęciem dość czasochłonnym. Jest wiele dostępnych rozwiązań, które pozwalają ten proces przyspieszyć i ułatwić. Dzięki temu nie należy posługiwać się kodem, ażeby utworzyć stronę internetową.

Tego typy platformy umożliwiają użytkownikom używanie z gotowych szablonów, które zapewniają pełną efektywność, przy tym za pomocą odpowiednich wtyczek może ona zostać jeszcze rozszerzona o dobrane potrzebne nam funkcje. Jeżeli jednak zależy nam na bardzo szybko ładujących się na urządzeniach mobilnych serwisach internetowych warto zapoznać się z AMP.
AMP (ang. Accelerated Mobile Pages) to platforma dla języka HTML. Jej głównym celem jest ułatwienie tworzenia stron internetowych, które powinny cechować się głównie szybkością działania oraz zoptymalizowaniem kodu. A zatem ampscript można rozumieć jako język HTML, które podlega jednak pewnym ścisłym wymogom. Dotyczą one głównie wydajności. Ułatwieniem jest to, że większość znaczników z języka HTML jest dokładnie taka sama jak w AMP.
Co jeszcze powinno się mieć świadomość tego o AMP?
Strony tego typu mogą być zapisywane w pamięci podręcznej i wczytywane omal natychmiast. Za pomocą tego języka można też zbudować reklamy oraz wiadomości mailowe. W korzystaniu z tego efektywnego systemu przydatnym narzędziem jest ampscript editor, który pozwala szybkie projektowanie stron w języku AMP. Ponadto platforma oferuje też inne przydatne rozwiązania takie jak learn ampscript. Jest to zdecydowanie rozwiązanie stwarzające sporo możliwości.
Polecana strona: learn ampscript.

Możesz również polubić