Jak przebiega wykonanie ogrodu?

Wspaniale zaaranżowany ogród stanowi wizytówkę naszego domu. Jednak jego zaplanowanie a także wykonanie wymaga odpowiedniej wiedzy, wieloletniego doświadczenia, kwalifikacji oraz odpowiednich narzędzi zarówno do utworzenia planu, jak i też konkretnych prac w terenie. Właśnie dlatego warto korzystać z usług specjalistycznych firm, które zajmują się projektowaniem oraz wykonywaniem ogrodów na zamówienie, takich jak planeko.

Ogród – etapy powstawania
Należy zacząć od tego, że projektowanie ogrodów wymaga wizji lokalnej, wymierzenia powierzchni przeznaczonej na ogród a także uwzględnienia budynków. Dzięki zebranym w czasie oględzin wiadomościom możliwe jest stworzenie spersonalizowanego projektu koncepcyjnego. Taki projekt zawiera rzut z góry ogrodu z uwzględnieniem rozmieszczenia roślinności. A dodatkowo klient otrzymuje spis zalecanej dla danego ogrodu roślinności, czyli konkretnych gatunków drzew i krzewów ozdobnych. Zazwyczaj przedstawione są dwa projekty koncepcyjne, po wybraniu jednego wariantu przez klienta nanoszone są poprawki w zgodzie z jego wytycznymi.
Kolejnym etapem jest ogród wykonanie. Prace wykonawcze przebiegają w zgodzie z projektem wykonawczym, który zawiera: rzut z góry, ranking ilościowe oraz jakościowe roślinności wraz z wykazem nasadzenia, jak także projekt nawierzchni a także przekroje techniczne. Co bardzo ważne – firma oferująca projektowanie a także wykonywanie ogrodów gwarantuje również opis pielęgnacji jak i konserwacji określonych elementów ogrodu. Jeżeli już nie pragniemy tych prac wykonywać poświęcając własny czas, możemy ją zlecić wykonawcy naszego ogrodu.
Dodatkowe informacje: ogród wykonanie.

Możesz również polubić