Jak działają folie grzewcze

Folia grzewcza ma przeznaczenie przede wszystkim w sytuacji ogrzewania podłogowego. Można ją jednakże wykorzystać na inne sposoby. Nie dotyczą one tylko montażu.

Czas sprawdzić najbardziej istotne zastosowania takiej folii oraz jaką najlepiej wybrać do własnego domu. Ogrzewanie jako główna funkcja. Folie grzewcze używa się przede wszystkim w ogrzewaniu płaszczyznowym. Składają się na to trzy elementy: fiola PET wzbogacona o elektrodę miedzianą, pastę ze srebra i węgiel nadrukowany na folii. Gwarantuje to duże bezpieczeństwo i wytrzymałość. Całkowicie wodoodporna gwarantuje pełne uszczelnienie w sytuacji zakończenia prac z ogrzewaniem. Zasilane są prądem o napięciu stałym albo zmiennym Istnieją też folie grzewcze na podczerwień.

Mało kto wie, że folię taką możemy zastosować również w przypadku ogrzewania sufitowego albo ściennego. Daje to spore sposobów w przypadku na przykład. aut mieszkalnych (tak zwanych kamperów). Folia sama w sobie jest bardzo cieniutka, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca.

Jaką folię wybrać? Wszystko uzależniony jest od mocy jednostkowej konkretnego modelu. Sami musimy dopasować własne oczekiwania od konkretnego stopnia ocieplenia. Warto poszperać w projekcie domu, który może dać nam ważne wskazówki na ten temat. Zazwyczaj wynosi ona około 80W. Im większa powierzchnia zostaje zakryta przez folię, tym powinno się mniej czasu na ogrzanie konkretnego pomieszczenia. Zwiększa to z pewnością komfort mieszkańców domu. Jeżeli tylko decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, folia grzewcza powinna być naszym pierwszym zakupem.

Zobacz: folia grzewcza.

Możesz również polubić