Igor Mitoraj

Polska może pochwalić się wieloma wybitnymi artystami z różnorakich dziedzin sztuki, zarówno malarstwa, grafiki, jak również rzeźbiarstwa. Z pewnością jeden z najwybitniejszych współczesnych artystów, który zyskał popularność na całym świecie oraz uznanie krytyków to Igor Mitoraj, wybitny polski rzeźbiarz, który tworzył monumentalne prace nawiązujące do mitologii greckiej a także rzymskiej.
Rzeźbiarstwo – co powinniśmy mieć świadomość tego?
Nie ulega wątpliwości, że rzeźbiarstwo to jedna z fundamentalnych dziedzin sztuki, która może pochwalić się ogromną rzeszą miłośników a także wielbicieli globalnie.

Rzeźby Igora Mitoraja, polskiego wybitnego współczesnego rzeźbiarza, pozyskały uznanie globalnie, a więc były wystawiane w różnych galeriach a także pojawiały się na różnych pokazach. Trzeba podkreślić, że jego rzeźby na prawdę często osiągały duże rozmiary, nieraz gigantyczne i pojawiały się w charakterystycznych punktach wielu miast, przykładowo w Paryżu, Mediolanie, Londynie, Krakowie czy też Hadze. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że Igor Mitoraj rzeźba nadal wzbudza ogromne zainteresowanie miłośników sztuki współczesnej, którzy zachwyceni są nie tylko ogromną precyzją wykonania jego prac, ale także monumentalnymi rozmiarami. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że na początku swojej drogi do sukcesu zawodowego artystycznej Mitoraj zajmował się nie rzeźbiarstwem, a grafiką, dopiero później zaczął zbudować wybitne rzeźby, które stopniowo zyskiwały uznanie całego świata artystycznego. Warto zatem zaznajomić się z jego pracami, które są słynne na całym świecie.

Źródło: Rzeźby Igora Mitoraja.

Możesz również polubić