Fulfillment – na czym polega?

Nie ulega wątpliwości, że bardzo często robimy zakupy przez internet, ponieważ jest to sposób szybki, bezpieczny i wygodny. Co bez wątpienia przekłada się na działalność firm, która bardzo często inwestują w sklepy internetowe, rozszerzając tym samym kanały sprzedażowe firmy. Warto być świadomym jednakże o tym, że administrowanie magazynem obsługującym zlecenia internetowe jest celem skomplikowanym, które wymaga sporego doświadczenia logistycznego.

Dlatego coraz większą popularnością cieszą się usługi logistyczne dla sklepów on-line, które proponowane są przez centra fulfillment.
Fulfillment – co należy wiedzieć?
Coraz więcej sklepów e-commerce korzysta z usług operatorów zewnętrznych, którzy specjalizują się w obsłudze logistycznej zamówień kierowanych przez klientów w sklepie online. Powinno się podkreślić, że model współpracy opracowany jest w sposób elastyczny a także indywidualny, dlatego możemy ogół procesu obsługi logistycznej zlecenia przekazać operatorowi zewnętrznemu lub również wybrane elementy, np takie jak magazynowanie towaru. Warto wspomnieć o tym, że fulfillment dla ecommerce może obejmować również obsługę reklamacji a także zwrotów, włączając w to korespondencję z klientem. Jak się więc okazuje, taka obsługa logistyczna zamówień w sklepie internetowej przekazana w firmie zewnętrznej może mieć charakter kompleksowy, a zatem nie będziemy musieli przejmować się o takie aspekty jak wynajem a także zarządzanie powierzchnią magazynową, szybka i dokładna wysyłka produktów do klienta czy obsługa reklamacji.

Polecam: usługi logistyczne dla sklepów internetowych.

Możesz również polubić